Oszczędzamy czas, redukujemy koszty, zwiększamy Państwa zyski ...
Wybierz serwis
Nowe produkty i usługi
Strona główna
Informacje biznesowe
Twoja kariera
Giełda pracy
Giełda ogłoszeń
Zapowiedzi
Targi i wystawy
Hotele w Polsce
Konkursy i pokazy
Restauracje w Polsce
Mistrz poleca - Przepisy
Serwis hotelarski
Filmy Gastronomiczne
HACCP
5555 porad
Alkohole
Forum ekspertów
Forum dyskusyjne
Akademia Gastrony
Katalog produktów
Katalog firm
Prezentujemy obiekty
Stowarzyszenia i organizacje
Wydawnictwa branżowe
Katalog firm
Dodaj firmęnew!
Ostatnio dodane firmy
Urządzenia i sprzęt
Kaleta Chłodnictwo Prz...
Testo
Winterhalter Polska
Robot - Coupe
Rational
Smoker
LabelFresh
Chef Mate
Grill Kamado
expondo
Artykuły spożywcze
Pizzola
Robvita
Cukiernia M&K
Debic
BOBOQ POLAND
Heinz Polska
Elmak
Baziółka
Frogut
Hello Coffee
Podział branżowy firm
Urządzenia i sprzęt
Profesjonalne zmywarki
Zmywarki do restauracji
Zmywarki do gastronomii
Sprzęt barmański
Wyposażenie gastronomii
Wyposażenie hoteli
Wyposażenie restauracji
Sprzęt gastronomiczny
Urządzenia gastronomiczne
Meble hotelowe
Piece konwekcyjno – parowe
Chemia do restauracji
Odzież i tekstylia
Chemia do gastronomii
Meble nierdzewne
Meble gastronomiczne
Artykuły spożywcze
Sosy i marynaty do gastronomii
Warzywa mrożone do gastronomii
Makarony dla gastronomii
Kawa dla gastronomii
Artykuły cukiernicze
Artykuły piekarnicze
Przyprawy gastronomiczne
Owoce morza
 Pomoc,  Poczta
Informacje biznesowe
Alternatywne formy zatrudnienia w czasach pandemii


W czasie trwającej pandemii wiele osób straciło pracę czy też nie może jej świadczyć i tym samym nie zarabia. Wyjściem z sytuacji, oprócz ewentualnych świadczeń zapomogowych, może być podjęcie innej pracy, na przykład jako opiekun osób starszych za granicą.
 
W obecnych czasach dużo osób jest w trudnej sytuacji zarobkowej. Kryzys dotyka wszystkich i dlatego wiele osób straciło pracę lub nie może jej wykonywać i co za tym idzie zarabiać. Oczywiście dostępne są rządowe zapomogi, jednak nie pozwalają one na utrzymanie siebie czy rodziny. Wiele osób szuka zatem innych źródeł utrzymania. Taką alternatywą dla dotychczasowego zatrudnienia może być wyjazd do pracy za granicę w charakterze opiekunki seniora.
 
Praca w Niemczech jako alternatywna forma zatrudnienia podczas pandemii
 
Taki wyjazd może być pracą tymczasową w celu zapewnienia płynności finansowej – na czas pandemii. Gdy kryzys minie, można powrócić do swoich zajęć. Może jednak okazać się, że praca tymczasowa przerodzi się w stałe zajęcie. Kto wie, tym bardziej, że zarobki są naprawdę atrakcyjne.
 
 
Opiekunowie osób starszych są teraz potrzebni jeszcze bardziej niż zazwyczaj, gdyż wielu seniorów przebywa w domowej izolacji i potrzebuje opieki, pomocy w prowadzeniu domu, a także po prostu towarzystwa.
 
Warto podkreślić, że praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech jest bardzo atrakcyjna pod względem finansowym. Opiekun może zarobić nawet 9 400 zł za 45-dniowy kontrakt pod warunkiem, że dobrze zna język niemiecki. Oprócz tego ma zapewniony nocleg i wyżywienie na miejscu – oszczędza więc na kosztach utrzymania, a także transport w obie strony, ubezpieczenie i wsparcie opiekuna kontraktu.
 
Praca w charakterze opiekunki seniorów
 
Na czym polega praca opiekuna osób starszych? Rolą opiekuna jest wsparcie rodziny w opiece nad seniorem poprzez prowadzenie domu i towarzyszenie podopiecznemu w codziennym życiu. Wszystkie czynności pielęgnacyjne i opiekuńcze nie mogą zajmować więcej czasu niż te związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego i zapewnieniem seniorowi towarzystwa. Co ważne, opiekun nie może wykonywać żadnych czynności medycznych i pielęgniarskich.
 
By móc ubiegać się o pracę jako opiekunka osób starszych należy spełnić określone warunki, czyli znać język niemiecki choćby na poziomie komunikatywnym, być sprawnym fizycznie oraz mieć czynne prawo jazdy. Bardzo ważne są również cechy takie jak: sympatia do osób starszych, duża doza empatii, cierpliwość, łatwość adaptacji i nawiązywania kontaktów oraz brak wrażliwości na płyny ustrojowe.
 
Czy praca za granicą jest bezpieczna podczas pandemii?
 
Większość osób boi się o swoje bezpieczeństwo podczas wykonywania pracy za granicą w czasach pandemii. Oczywiście jest to w pełni uzasadnione w obecnym czasie. Jednak ponieważ Promedica24 stosuje się do ogólnych zasad higieny oraz zaleceń przekazywanych przez Główny Inspektorat Sanitarny, WHO oraz polskie organizacje rządowe, to wyjazd do pracy w charakterze opiekunki seniorów jest bezpieczny. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo opiekunek zostały wdrożone procedury mające zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem w trakcie świadczenia usług opieki oraz podróży do Niemiec i z powrotem.
 
Rekrutacja odbywa się zazwyczaj telefonicznie lub w sterylnym biurze. Szkolenia z zakresu opieki oraz kursy językowe są prowadzone online. Busy są regularnie odkażane, zapewnione są rękawiczki i płyny do dezynfekcji, każdy z podróżnych ma mierzoną temperaturę. W busie może podróżować 5-6 pasażerów.
 
Praca na miejscu nie wymaga kontaktu z wieloma osobami – często tylko z podopiecznym lub jego rodziną. Dom podopiecznego nie jest niebezpieczny, gdyż w czasie izolacji przebywa w nim mało osób.
 
Poza tym wirus jest obecny na całym świecie, w całej Europie, a więc także w Polsce. Nie ma zatem znaczenia w jakim kraju się przebywa. Niemcy natomiast są jednym z krajów o najlepszej dostępności leków i najlepszej opiece zdrowotnej.
 
Opiekunowie po zakończeniu kontraktu mogą bez problemu wrócić do domu. Od początku maja zniesiono regulacje dotyczące obowiązkowej kwarantanny, więc nie ma konieczności całkowitej izolacji po powrocie do Polski.
 
Gdzie szukać ofert pracy jako opiekunka osób starszych?
 
Promedica24 cały czas rekrutuje nowych opiekunów. Organizuje wyjazdy i świadczy usługi opieki. Zachowuje przy tym najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dotyczy to obsługi kandydatów oraz podróży do miejsca pracy i z powrotem oraz pracy na kontrakcie.
 
Atrakcyjne oferty pracy jako opiekunka seniora można znaleźć na stronie: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-niemczech/. Opiekunka osób starszych – praca w Niemczech to dobra alternatywa dla utraconej w wyniku pandemii możliwości zarabiania w kraju.
 
Artykuł sponsorowany przez Times Press Sp. z o.o. 
 
Więcej informacji na www.promedica24.com.pl

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione. Wersja do druku         Poleć znajomym

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść i formę opinii wyrażanych przez użytkowników na łamach forum dyskusyjnego Gastrona.pl
Zapoznaj się z regulaminem.


KATALOG FIRM, Ostatnio dodane firmy: PAPSTAR Pizzola Kaleta Chłodnictwo Przemysłowe Testo Winterhalter Polska Rational Robvita Robot - Coupe Smoker LabelFresh Cukiernia M&K Debic Chef Mate Grill Kamado BOBOQ POLAND expondo TECNOINOX Gastromix Heinz Polska Matlix Elmak Naczynia Polska Baziółka Gros Frogut Alumast HAGEA Kocham Wodę Metro-Catering-System Internorga
 O Nas |  Kontakt |  Zarejestruj się |  Klub Gastrony |  Bezpłatne konto |  Bezpłatny biuletyn |  Polityka Cookies |  Opinie o nas |  Cennik |  Nasi Klienci
Copyright by Gastrona.pl 2000