Oszczędzamy czas, redukujemy koszty, zwiększamy Państwa zyski ...
Wybierz serwis
Nowe produkty i usługi
Strona główna
Informacje biznesowe
Twoja kariera
Giełda pracy
Giełda ogłoszeń
Zapowiedzi
Targi i wystawy
Hotele w Polsce
Konkursy i pokazy
Restauracje w Polsce
Mistrz poleca - Przepisy
Serwis hotelarski
Filmy Gastronomiczne
HACCP
5555 porad
Alkohole
Forum ekspertów
Forum dyskusyjne
Akademia Gastrony
Katalog produktów
Katalog firm
Prezentujemy obiekty
Stowarzyszenia i organizacje
Wydawnictwa branżowe
Katalog firm
Dodaj firmęnew!
Ostatnio dodane firmy
Urządzenia i sprzęt
Kaleta Chłodnictwo Prz...
Testo
Winterhalter Polska
Robot - Coupe
Rational
LabelFresh
iPOS
Chef Mate
Grill Kamado
expondo
Artykuły spożywcze
Pizzola
Robvita
Debic
Cukiernia M&K
BOBOQ POLAND
Heinz Polska
Elmak
Baziółka
Frogut
Belfood
Podział branżowy firm
Urządzenia i sprzęt
Profesjonalne zmywarki
Zmywarki do restauracji
Zmywarki do gastronomii
Sprzęt barmański
Wyposażenie gastronomii
Wyposażenie hoteli
Wyposażenie restauracji
Sprzęt gastronomiczny
Urządzenia gastronomiczne
Meble hotelowe
Piece konwekcyjno – parowe
Chemia do restauracji
Odzież i tekstylia
Chemia do gastronomii
Meble nierdzewne
Meble gastronomiczne
Artykuły spożywcze
Sosy i marynaty do gastronomii
Warzywa mrożone do gastronomii
Makarony dla gastronomii
Kawa dla gastronomii
Artykuły cukiernicze
Artykuły piekarnicze
Przyprawy gastronomiczne
Owoce morza
 Pomoc,  Poczta
Informacje biznesowe
Przedłużenie obostrzeń do 14 lutego dla branży HoReCa


- My się mijamy w sklepach, a nie prowadzimy długie rozmowy jak w restauracjach - wyjaśnia  Minister Zdrowia, Adam Niedzielski i daje zielone światło jedynie galeriom handlowym, muzeom i galeriom sztuki. Restauracje i Hotele zostają jednak pominięte i do 14 lutego obowiązują je te same obostrzenia, co do tej pory.
 
Przedsiębiorcy czekali na stopniowe poluzowanie obostrzeń, jednak rząd pozbawia ich jakiegokolwiek funkcjonowania. Przedłużone zostają zasady bezpieczeństwa i obostrzeń do 14 lutego jako kolejny etap odpowiedzialności. Uzasadnieniem mają być doniesienia ze świata i to jak wygląda sytuacja międzynarodowa w innych krajach oraz mutacje wirusa w tym brytyjska.
 
fot. KPRM

- Patrząc na te wszystkie zestawienia, które pokazują właśnie, gdzie są potencjalne punkty transmisji wirusa, wydaje się, że te galerie, czy handel w ogóle jako taki jest stosunkowo bezpieczny, ponieważ jest tam krótki moment przebywania osób ze sobą. My się mijamy w sklepach, a nie prowadzimy długie rozmowy jak w restauracjach. Na dodatek w resauracjach nie nosimy maseczek z oczywistych względów, a w sklepach te maseczki są noszone, co mnie też bardzo cieszy - uzasadnia ogłoszone decyzje rządu szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski.
 
Sytuacja gastronomii pozostaje bez zmian, jedzenie można dowozić lub wydawać na wynos. Turyści i osoby podróżujące służbowo też nie będą zadowoleni ponieważ dla nich hotele nadal pozostają zamknięte. Hotele będą mogły tylko przyjmować pracowników sezonowych, medyków, kierowców czy korzystających z usług medycznych i ich opiekunowów.
 
Zdaniem Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego - Sytuacja epidemiczna w Polsce wydaje się ustabilizowana, mimo to nie ma pozwolenia na zwolnienie z obostrzeń wszyskich branż. Otwarte od 1 lutego zostaną jednynie sklepy w centrach i galeriach handlowych. Tego typu miejsca będą jednak musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnym. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie, obowiązuje nadal limit klientów:
  • 1 os/10 m2 – w sklepach do 100 m2
  • 1 os/15 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.
Ważne! Restauracje i punkty gastronomiczne w centrach i galeriach handlowych pozostają zamknięte. Możliwy jest jedynie dowóz oraz podawanie żywności na wynos. Dodatkowo zostają również zniesione godziny dla seniorów.
 
- Ponieważ otwieramy cały handel, otwieramy go z taką intencją, że jest tam zachowany reżim sanitarny, mamy wymóg zachowania dystansu, wymóg noszenia maseczek, to również tutaj przychylimy się do tego apelu i godziny dla seniora zostają zniesione od 1 lutego - informuje szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski.

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione. Wersja do druku         Poleďż˝ znajomym

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść i formę opinii wyrażanych przez użytkowników na łamach forum dyskusyjnego Gastrona.pl
Zapoznaj się z regulaminem.


KATALOG FIRM, Ostatnio dodane firmy: PAPSTAR Pizzola Kaleta Chłodnictwo Przemysłowe Testo Winterhalter Polska Robvita Robot - Coupe Rational Smoker LabelFresh Cukiernia M&K Debic iPOS Chef Mate Grill Kamado BOBOQ POLAND expondo TECNOINOX Gastromix Heinz Polska Matlix Elmak Naczynia Polska CompArt International Baziółka Gros Frogut Alumast Belfood HAGEA
 O Nas |  Kontakt |  Zarejestruj się |  Klub Gastrony |  Bezpłatne konto |  Bezpłatny biuletyn |  Polityka Cookies |  Opinie o nas |  Cennik |  Nasi Klienci
Copyright by Gastrona.pl 2000