Rada nadzorcza Sfinks Polska – właściciela sieci Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło – zatwierdziła zmiany w zarządzie spółki. Na czele Sfinksa ponownie stanął Sylwester Cacek, akcjonariusz i do niedawna członek rady nadzorczej. Dotychczasowa prezes spółki, Mariola Krawiec-Rzeszotek, objęła stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za rozwój i inwestycje. Do zarządu weszła także Dorota Cacek, która poprowadzi pion marketingu. We władzach spółki pozostają odpowiedzialny za sprzedaż Bogdan Bruczko, a także Jacek Woźniewicz, który nadzoruje obszar finansów.
– Wielokrotnie powtarzałem, że wierzę w sukces Sfinksa i traktuję go jako inwestycję długoterminową. Biorąc udział w ostatniej emisji znacząco zwiększyłem swój udział w akcjonariacie spółki, a teraz, gdy stoi ona w przededniu wdrożenia wielu strategicznych projektów, chciałbym wesprzeć Sfinksa swoim doświadczeniem i ponownie zaangażować się operacyjnie. Dotychczasowy zarząd przeprowadził spółkę przez bardzo trudne negocjacje z bankami, doprowadził do wejścia w życie porozumienia restrukturyzacyjnego, zrealizował nową emisję akcji oraz ustawił Sfinksa na kursie rozwoju i inwestycji. Duży udział w dotychczasowych działaniach miał wiceprezes Janusz Bossak, za co w imieniu spółki mu dziękuję – mówi Sylwester Cacek, nowo powołany prezes Sfinks Polska. - Teraz czas na kolejne wyzwania. Równoczesna realizacja poszczególnych elementów długoterminowej strategii, takich jak program dalszego rozwoju sieci, wdrożenie masterfranczyzy za granicą, wyznaczenie nowej strategii dla Chłopskiego Jadła wymaga mobilizacji. Jestem jednak przekonany, że efektem połączenia wiedzy i doświadczenia całego zespołu zarządzającego Sfinksem będzie realizacja zamierzeń spółki – dodaje Sylwester Cacek.
– Wraz z Sylwestrem i Dorotą Cacek mamy długoletnie doświadczenie we wspólnym zarządzaniu firmą, jeszcze z czasów Dominet Banku, którego sukces zbudowaliśmy razem. W nadchodzącym okresie, gdy Sfinks będzie się mocno koncentrować na efektywnym rozwoju, przyda się wsparcie menedżerów z takim doświadczeniem. Nie ukrywam, że po zamknięciu emisji myślałam o tym, że ponowne wejście Sylwestra Cacka do zarządu byłoby dla Sfinksa bardzo korzystne. Wiem, że dobrze się sprawdzamy działając razem, a w nadchodzącym czasie ważne będzie zaangażowanie najlepszych sił i środków, by doprowadzić do realizacji naszych planów – komentuje Mariola Krawiec-Rzeszotek, wiceprezes Sfinks Polska.
Sfinks Polska zarządza 115 restauracjami, w tym siecią 97 restauracji Sphinx (segment casual dining) zlokalizowanych w całej Polsce i za granicą, 9 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 9 restauracjami WOOK (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.
Spółki zależne GK Sfinks Polska SA: SFINKS Deutschland GmbH Düsseldorf, Niemcy – 100% udziałów; Sfinks Czech & Slovakia s.r.o. Praga, Republika Czeska – 100% udziałów; SFINKS Hungary Vendéglátó Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. Budapeszt, Węgry – 100% udziałów; Shanghai Express Sp. z o.o. Łódź, Polska – 100% udziałów.Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.