Oszczędzamy czas, redukujemy koszty, zwiększamy Państwa zyski ...

Dziś jest:
19.04.2024
piątek
Wybierz serwis
Nowe produkty i usługi
Strona główna
Informacje biznesowe
Twoja kariera
Giełda pracy
Giełda ogłoszeń
Zapowiedzi
Targi i wystawy
Hotele w Polsce
Konkursy i pokazy
Restauracje w Polsce
Mistrz poleca - Przepisy
Serwis hotelarski
Filmy Gastronomiczne
HACCP
5555 porad
Alkohole
Forum ekspertów
Forum dyskusyjne
Akademia Gastrony
Katalog produktów
Katalog firm
Prezentujemy obiekty
Stowarzyszenia i organizacje
Wydawnictwa branżowe
Katalog firm
Dodaj firmęnew!
Ostatnio dodane firmy
Urządzenia i sprzęt
Smoker
Kaleta Chłodnictwo Prz...
Testo
Winterhalter Polska
Rational
Robot - Coupe
LabelFresh
iPOS
LSI Software
Chef Mate
Artykuły spożywcze
Pizzola
Robvita
Cukiernia M&K
Debic
BOBOQ POLAND
Heinz Polska
Elmak
Baziółka
Frogut
Belfood
Podział branżowy firm
Urządzenia i sprzęt
Profesjonalne zmywarki
Zmywarki do restauracji
Zmywarki do gastronomii
Sprzęt barmański
Wyposażenie gastronomii
Wyposażenie hoteli
Wyposażenie restauracji
Sprzęt gastronomiczny
Urządzenia gastronomiczne
Meble hotelowe
Piece konwekcyjno – parowe
Chemia do restauracji
Odzież i tekstylia
Chemia do gastronomii
Meble nierdzewne
Meble gastronomiczne
Artykuły spożywcze
Sosy i marynaty do gastronomii
Warzywa mrożone do gastronomii
Makarony dla gastronomii
Kawa dla gastronomii
Artykuły cukiernicze
Artykuły piekarnicze
Przyprawy gastronomiczne
Owoce morza
 Pomoc,  Poczta
Informacje biznesowe
Części zamienne do urządzeń gastronomicznych – wszystko, co musisz wiedzieć


Profesjonalne urządzenia gastronomiczne, podobnie jak inne sprzęty, mogą z biegiem czasu ulegać zużyciu lub uszkodzeniu. Większość właścicieli lokali gastronomicznych zdaje sobie sprawę z tego, że zakup nowego urządzenia to spory wydatek, więc chętniej decyduje się na naprawę posiadanego sprzętu. Co warto wiedzieć przed wyborem części zamiennych? Gdzie je kupować, aby uniknąć frustracji? Czym się kierować przy ich wyborze? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

Części zamienne do urządzeń gastronomicznych – gdzie je kupować?

Przede wszystkim pamiętaj, aby zawsze kupować części zamienne w zaufanych, sprawdzonych hurtowniach. Nie decyduj się na tańsze zamienniki niewiadomego pochodzenia. Wybierając nieoryginalne części, nigdy nie masz pewności, jaka będzie ich trwałość i czy zakup nie skończy się kolejną naprawą w krótkim czasie (co oczywiście przełożyłoby się na jeszcze dłuższy przestój w pracy i straty finansowe Twojej firmy). Co gorsza, części zamienne wątpliwej jakości, których parametry nie spełniają wymogów, zazwyczaj negatywnie wpływają na pracę pozostałych podzespołów danego urządzenia i mogą doprowadzić do jeszcze poważniejszej awarii. Zawsze kieruj się zasadą, że urządzenia gastronomiczne są fundamentem Twojej restauracji – nie warto na nich oszczędzać.

 
Dlaczego korzystanie z usług dobrej hurtowni jest tak ważne?

Dla Ciebie jako restauratora na pewno liczy się czas przeprowadzenia naprawy. Właśnie dlatego lepiej współpracować z dostawcą, który najczęściej ma pełne magazyny i może wysłać potrzebną część zamienną praktycznie od ręki. Hurtownia internetowa Horeca Parts przykłada ogromną wagę do tego, by części Horeca były nadawane do klientów tak szybko, jak to możliwe.

Czy hurtownia części zamiennych do gastronomii online to dobry wybór?

Odpowiedź na pytanie z nagłówka jest bardzo prosta: zdecydowanie tak. W ten sposób oszczędzasz nie tylko czas na dojazdy, ale także pieniądze. Dostawcy utrzymujący własną sieć sklepów stacjonarnych niestety przerzucają część związanych z tym kosztów na klientów, podnosząc ceny towarów. Korzystając z hurtowni online, spotkasz się więc z niższymi cenami niż w stacjonarnym sklepie. Szybciej i wygodniej zapoznasz się też z ofertą danego dostawcy oraz łatwiej porównasz produkty. Hurtownie online dysponujące dużymi powierzchniami magazynowymi często mogą się też poszczycić szerszą gamą produktów dostępnych od ręki.

Możesz w nich znaleźć między innymi części zamienne do takich urządzeń gastronomicznych jak:
• piece,
• chłodziarki i zamrażarki,
• zmywarki,
• ekspresy do kawy,
• kuchenki, płyty, grille,
• opiekacze do kebaba,
• obieraczki, krajalnice, nadziewarki, sokowirówki,
• prasy i wałkownice do ciasta,
• pakowarki.

Kupując części zamienne do urządzeń gastronomicznych w hurtowni online, możesz przy okazji uzupełnić zapas chemii i preparatów do poszczególnych urządzeń, a także zamówić smary, oleje czy niezbędne akcesoria serwisowe. Jeśli odpowiednio zadbasz o swoje sprzęty, prawdopodobieństwo pojawienia się usterki spadnie do minimum.

Pamiętaj o urządzeniach małej gastronomii

O powyższych zasadach powinni pamiętać nie tylko właściciele dużych restauracji, lecz także przedsiębiorcy prowadzący mikro biznesy gastronomiczne (na przykład sprzedaż waty cukrowej, popcornu czy lodów), osoby prowadzące stołówki, firmy cateringowe itp. Upływ czasu i codzienna intensywna eksploatacja nie są łaskawe zarówno dla sprzętów przemysłowych, jak i mniej zaawansowanych urządzeń gastronomicznych.

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione. Wersja do druku         Poleďż˝ znajomym

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść i formę opinii wyrażanych przez użytkowników na łamach forum dyskusyjnego Gastrona.pl
Zapoznaj się z regulaminem.


KATALOG FIRM, Ostatnio dodane firmy: Smoker CHEF UNITED PAPSTAR Pizzola Kaleta Chłodnictwo Przemysłowe Testo Winterhalter Polska Robvita Robot - Coupe Rational LabelFresh Cukiernia M&K Debic iPOS LSI Software Chef Mate Grill Kamado BOBOQ POLAND expondo TECNOINOX Gastromix Heinz Polska Matlix Elmak Naczynia Polska CompArt International Baziółka Gros Frogut Alumast
 O Nas |  Kontakt |  Zarejestruj się |  Klub Gastrony |  Bezpłatne konto |  Bezpłatny biuletyn |  Polityka Cookies |  Opinie o nas |  Cennik |  Nasi Klienci
Copyright by Gastrona.pl 2000